Doctor Who: povídka - 3 část - Hrajeme si na Sherlocky!

14. března 2015 v 17:28 | Ally 牛 |  Dívka v pruhovaných ponožkách
,,Tak jo, projdeme si to znovu. Běháš po naší zahradě s nějakým svítícím elektronickým lízátkem a-"
,,S čím že to?" zarazil ji okamžitě Doctor a ve tváří se mu mísily pohledy pobavení a uražení. Přestal na chvíli pobíbat a pozoroval ji.
,,Já nevím co to je, tak se hned neurážej prosím." bránila se s upřímností Maggie a rozhodla se v tom radši dál neplácat.
,,Sonický šroubovák," řekl s úsměvem Doctor a opět se věnoval pobýhání ,,Můžeš pro mě prosím něco udělat?" napřímil se po krátké odmlce. Maggie přikývla a čekala, co za úkol jí bude přidělen. ,,Zkus se tu porozhlédnout. Kdyby jsi našla něco, co způsobilo tu řachu, dostav se na stanoviště. Mimochodem, oficiálně prohlašuji vaši zahradu za stanoviště. Pochybuju, že se ti něco podaří najít, jelikož i já mám problém s tím se orientovat. Zbláznil se mi šroubovák, pořád mě to vodí jinam.. Ale nebudu tě podceňovat, vypadáš na to, že si chytrosti pobrala dost." nakonec Maggie obdaroval tím nejkrásnějším úsměvem, který v celém svém životě viděla a malinko na ní mrknul.
Vydala se tedy nejdřív prozkoumat dům svých rodičů. Nikdo nebyl doma, její otec byl v práci a matka byla na každotýdenním nákupním dobrodružství. Došla do kuchyně. Žádné velké změny - hromada nádobí čekající na umytí, úhledný stůl z dubového dřeva a na zemi trocha rozlité vody. Letmo místnost projela očima a otočila se. Jakoby se v té rozlité vodě něco mihlo.. ,Blbost, jen odraz světla' domluvila si.
Většina dalších místností byla v pořádku. Nic zvláštního, nic nenormálního.
,,Doctore?" Maggie vykoukla z okna v prvním patře ,,Co že to vlastně hledáme?"
,,To ještě nevím, zkoušej to dál.." odpověděl rychle on a vypadal, že nad něčím přemýšlí.
,,To jsi mi teda pomohl.." zamumlala si pro sebe a pokračovala. Prošla kolem zrcadla, které stálo v ložnici. Znovu měla pocit, jakoby se v tom odrazu něco mihlo, ale odmítala tomu věřit. I tak však přistoupila blíž a zahleděla se do něj. Dál už následovala jen palčivá bolest hlavy, trhnutí a černo...

Povídku můžete najít také zde. ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama