Doctor Who: povídka - 2 část - Myšlenky a vzpomínky

14. března 2015 v 17:26 | Ally 牛 |  Dívka v pruhovaných ponožkách
Doctor Maggie beze slov obešel a následoval zvuk hromové rány. Maggie se ani nerozmýšlela a pospíchala v těsném závěsu za ním.
,,Asi nemáte šajna, co to bylo, co?" zeptala se. ,,Nemám," odpověděl on ,,Ale jak sama vidíš, hodlám to zjistit." otočil se pohledem směrem k ní a bylo na něm vidět, že hledá téma, které by trochu odlehčilo situaci. ,,To teď letí kravaty?" zeptal se po chvíli a zaujatě si prohlížel tu, která sídlila na Maggiině krku ,,Že jsem to nevěděl předtím."
,,Kdy předtím?" vyzvídala Maggie, toužila se o tom podivínovi dozvědět víc ,,Vy jste ji vystřídal za toho motýlka, co? Proč? Víte, já se v oblečení nevyznám, to je na mě ostatně i vidět, ale řekla bych, že ti už vyšli z módy. Rozhodně víc, než kravaty."
,,Motýlky jsou cool." opáčil on a dál už se mluvit nenamáhal. Pospíchal k místu, kde se předtím ozval výbuch. Zastavil se až u domu Maggieiných rodičů. ,,Děláte si ze mě srandu?," vyhrkla Magg ,,Náš dům? Co to vůbec bylo předtím za řachu? A co to sakra držítě v ruce? Hej? Slyšíte mě?"
Doctor si Maggie už absolutně nevšímal a běhal se sonickým šroubovákem ode zdi ke zdi. ,,Ale tady přece nic není..," mumlal si pro sebe ,,že by jsi byl rozbitý?" prohlížel si svůj šroubovák a Maggie na něj ohromeně zírala. ,,Copak vám úplně šiblo?" zeptala se ho rozzlobeně.
,,Byla by jsi tak laskava a začala mi konečně tykat?" zněla jeho opožděná reakce. Maggie neodpověděla a dál pozorovala jeho prazvláštní činy. Připadal jí tak strašně zvláštní a cizí, na druhou stranu jako by v ní vzbudil ztracené vzpomínky. Jakoby ho znala už kdysi dávno, jen si na to nedokázala vzpomenout.. ,Vždyť po světě chodím šestnáct let,' zahazovala svoje myšlenky ,Přestaň myslet na blbosti.'

Nedokázala ale zahodit tu, která její hlavě vévodila nejvíc. ,I když vypadá jako člověk, nemůže jím být.'

Povídku můžete najít také zde. ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama